white_logo_transparent_background (1)

Suurenda kasumit ja vähenda tööjõu voolavust

1 %
Töötajatest peab motiveerivaks
124 +
Ettevõtet eestis juba kasutavad
21 %
Skandinaavia ettevõtetest kasutavad
1 %
töötajatest peab motiveerivaks
157 +
Ettevõtet Eestis juba kasutavad
40 %
Skandinaavia ettevõtetest kasutavad

Ettevõte kvalifitseerub, kui:

Miks see töötab?

Täna on Eesti tööjõumaastikul käimas talendisõda. Keskmine inimene püsib ettevõttes 3-4 aastat ning trend on allamäge minemas. Kõige kallim kulu ettevõttele on töötajate värbamine, nende hoidmine ja koolitamine.

Paraku turg näitab, et ettevõtte töötajad on nende edu võti ning meie eesmärk on tagada nende rahulolu ja turvatunne.

Mujal maailmas võistlevad ettevõtted omavahel selles, kes pakub suuremat protsenti. Mitte selles, kas üldse pakkuda. Käib võistlus, kelle toetuspaketid on kõige paremad. Põhjamaades, Rootsis, Norras, Soomes, samuti ka USAs kogutakse oma töötajate pensioniks juba aastaid. Lisaks aitab motivatsioonipakett ettevõtet uue talendi leidmisel.

Koos töötades saame luua parema ettevõte lojaalsuspaketi, millega töötajad saavad nautida finantsilist stabiilsust ning ettevõte saab pühenduda oma eesmärkide saavutamisele, teades, et nende töötajad on turvaliselt hoitud.

Kuidas töötab?

Tööandjapension:

Tööandja teeb makseid töötaja III samba lepingusse, peab makselt kinni kõik töötasu maksud, välja arvatud tulumaksu. Tulumaksuvabalt saab sissemakseid teha kuni 15% ulatuses töötaja tulumaksuga maksustatavast sissetulekust või kuni 6000€

Tulemus:

Töötaja võib igal hetkel oma oskusteabe viia koos ettevõtte poolt kogutud rahaga konkurendi juurde. 

Kogumiskindlustus:

Tööandjal on võimalik töötajale sõlmida kogumisleping. Kui kindlustustähtaja saabudes töötaja töötab ettevõttes, makstakse lepingusse kogunenud raha töötajale välja. Lepingule saab soovi korral lisada ka erinevaid kindlustuskaitseid.

Tulemus:

Töötaja püsib kauem tööl, teenib rohkem kasumit ja kui otsustab varem töölt lahkuda, jääb lepingusse kogutud raha ettevõttele

Lojaalsusplaan ei tähenda osaluse lahjendamist

Optsiooniplaan:

Tööandja jagab ettevõtte osalust, eesmärgiga  palgata paremaid ja oskuslikumaid töötajaid ning hoida ka olemasolevaid võtmetöötajaid.

Tulemus:

Ettevõtte osalus on hajutatud kümnete, kui mitte rohkemate, osapoolte vahel. Dividendidest keegi märkimisväärset tulu ei saa, töötajad lahkuvad ebalikviidse varaga.

Kogumiskindlustus:

Tööandja kujundab lojaalsusplaani ehk kogumisfondi. Töötajatele fondi kogutud raha avaneb neile määratud tingimuste täitumisel.

Tulemus:

Ettevõtja ei lahjenda enda osalust ega otsustusõiguse oma käes. Töötajatele on kogumisfond likviidne ning nad ei lahku sooja käepigistusega pärast pikka tööstaaži.

Ettevõttel on 2 valikut:

Jätkata samamoodi:

• Vaata, kuidas töötajad üle ostetakse
• Kuluta pidevalt aega, raha uue tööjõu värbamisele ja koolitamisele
• Ela minevikus
• Lase majandusoludel oma kasumit lahjendada

Olla efektiivsem:

• Meelita konkurentidelt võtmeinimesi üle
• Ole atraktiivsem tööandja
• Teeni vähema vaevaga rohkem kasumit
• Kiirenda oma ettevõtte kasvu
• Vasta ESG kriteeriumitele

3457 +
Töötajat liitunud
1 mln€
Investeeritud iga aasta
125 +
Ettevõtet kasutavad
3000 +
Töötajat
1 mln€
Investeeritud iga aasta
157 +
Ettevõtet kasutab

Ettevõte kvalifitseerub, kui:

Konsultatsioon

Tegemist on rätsepatööga ja kuna igal ettevõttel on erinevad eesmärgid, siis teostame esimese sammuna konsultatsiooni. Selle käigus selgitame välja ettevõtte täpsed vajadused ning pakume välja võimalikud lahendused.

Investeering

Ettevõte ei kogu lihtsalt oma töötajatele, vaid investeerib selle raha suurtele võlakirja- ja aktsiaturgudele, millega saadakse samad eelised, mis on muidu saadaval vaid suurettevõtetele. Kui töötaja otsustab ootamatult lahkuda, jääb kogutud raha ettevõttele.

Väiksem tööjõuvoolavus

Töötajad on ettevõtte suurim vara. Kui töötajad ei püsi lojaalsena, ei teenita ka kasumit. Viimastel aastatel on tööturul hakatud ootama atraktiivsemaid hüvesid. Kui ettevõtte kogub enda töötajate tulevikuks, loob ta ka lojaalsema kultuuri.

RAHALINE KINDLUS

Investeering heasse töötajasse ja tema arengusse on investeering ettevõtte tulevikku. Kindlustus võimaldab ettevõttele rahalised vahendid töötaja asendamise või uue töötaja leidmisega seotud kulude katteks juhtul kui töötajaga midagi juhtub.

KKK

• Maksustamise aspektist on tegemist hariliku palgatuluga, mis kantakse töötajale palga maksmise asemel tema III samba lepingusse.

• Tööandja peab makselt kinni kõik töötasu maksmisega seotud maksud, välja arvatud tulumaksu; mulumaksuvabalt saab sissemakseid teha kuni 15% ulatuses töötaja tulumaksuga maksustatavast aastasissetulekust, kuid mitte rohkem kui 6000€.

• Tööandja poolt tehtud sissemaksetelt III samba lepingusse ei saa töötaja tulumaksu tagasi.

Kogumine aitab töötajal leevendada hirmu sissetuleku vähenemise või töökaotuse ees. Lisaks suurendab täiendavat tulu pensionieas, mis tagab töötajale kindlustunde pidevalt muutuvas keskkonnas.

Kuna tegemist on finantstootega, siis esimene samm on konsulteerida asjatundjaga. Broneeri konsultatsioon alloleval lingil ning leiame sinu ettevõttele sobiva lahenduse, kuidas tööandjapensionist kasu lõigata.

Klassikaliselt peab tööandjapensionit pakkuma igale töötajale. Kui on soov seadistada suuremad preemiad võtmetöötajatele või maksta kogutud raha välja astmeliselt, tuleb seda teha läbi kogumiskindlustuse. Selleks on täna lihtsaim võimalus seda läbi QLA Insurance’i ja meie partneri Compensa.

QLA on meedial ja tehnoloogial põhinev finants- ja kindlustus toodete turundamise ettevõtte. Eesmärk on luua parim finantsteenuste ettevõte kogu maailmas. Sellepärast on meie nr 1 prioriteet, et kliendikogemus ja -teenindus oleksid maailmatasemel. Miks?
Sest nii saavad meie kliendid oma eesmärgid saavutada ning enda ja oma lähedaste eest hoolt kanda parimal viisil. 

Tähelepanu! Tegemist on finantsteenusega. Palume arvesse võtta, et investeerimisega kaasneb risk. Investeeringute väärtus võib ajas kasvada ja kahaneda. Mineviku tootlus ei taga sarnast tootlust tulevikus. QLA’s usume, et edu sõltub tööeetikast, haritusest ning järjepidevusest. Kasutades veebilehel olevat infot nõustud võtma täieliku vastutuse oma tulemuste eest. QLA Insurance OÜ vahendab Compensa Life Vienna Insurance Group SE poolt pakutud finantsteenuseid. Soovitame enne iga finantsteenuse lepingu sõlmimist tutvuda tingimustega compensalife.ee ja vajadusel pidada nõu asjatundjaga.

Copyright 2023. Kõik õigused kaitstud. QLA Insurance OÜ. | Privaatsuspoliitika