Inflatsioon, inflatsioon, inflatsioon, kas raha põleb?

Head QLA neljapäeva!

Inflatsioon, inflatsioon, inflatsioon. Raha põleb? 🔥

Eesti majandust kimbutab täna rekordiiline inflatsioon. Elu kallineb iga päevaselt. Tõusevad energiahinnad, toidukaubad, tehnika, tööstuskaubad jne.

Selleks, et võita täna inflatsioonist anname 3 ideed, jagame 2 uudist ja esitame 1 küsimuse…

3 Ideed

I Ära lase inflatsioonil oma sääste süüa!

Kõige riskantsem ongi raha ainult koguda, sest osa sellest pidevalt kaob. Seetõttu on oluline ka järjepidevalt investeerida. Raha väärtuse hoidmiseks ning kasvatamiseks, on erinevaid võimalusi, alates fondidest kuni kinnisvarani ja väärismetallideni välja. Vali enda jaoks sobivamad varaklassid.

II Osta siis kui veri on tänavatel.

Aktsiaid tuleb osta kui veri on tänavatel ja müüa kui pasunad puhuvad”

Ütles Nathan Rothchild aastal 1815, kui ta oli just teeninud miljon dollarit. Ostes aktsiaid põhjast — just siis kui teised müüsid.

Polegi midagi uut siin Eesti päikese all, peaaegu kaks sajandit hiljem toimub aktsiaturul sama loogika.

III Kasuta ära III kogumispensionit.

Võida maksudelt. Kuidas saada täna 20% TM tagastust enda kogutud sissemakstud summadelt? QLAs on meil professionaalsed nõustajad, kes näitavad, kuidas seda teha.

2 Uudist

I Eestit kimbutab rekordiline inflatsioon — 25,2%

Värskete Eurostati andmetel tõusis augustikuu tarbijahinnaindeks 25,2% tasemele. Eelnevalt oli inflatsioon 23,2%. Suurimaks mõjutajaks on endiselt kõrged energiahinnad, mille langemist nii pea näha ei ole.

Ka euroalal tõusis inflatsioon 8,9% pealt 9,1% peale. Juba mitmendat kuud järjest on kõige madalam tarbijahinnaindeks Prantsusmaal 6,5%.

II Teise kvartali keskmine palk ulatus 1693 euroni.

Statistikaameti andmetel oli keskmine brutokuupalk 2022. aasta teises kvartalis 1693 eurot ehk 10,1% suurem kui eelmisel aastal samal ajal.

Statistikaameti sõnul on teise kvartali palgakasv on 10,1% näol olnud viimaste aastate suurim. Tegevusalade lõikes oli keskmine brutokuupalk kõrgeim info ja side (3034 eurot), finants- ja kindlustustegevuse (2746 eurot) ning energeetika (2337 eurot) tegevusaladel.

Keskmine brutokuupalk oli madalaim majutuse ja toitlustuse (1048 eurot), kinnisvaraalase tegevuse (1183 eurot) ning muude teenindavate tegevuste (1255 eurot) tegevusaladel.

1 Küsimus

Kui täna investeeriksid 50 000 eurot, siis kuhu?

Leave a Reply