Head QLA neljapäeva!

Tänapäeva kiires elutempos on üha enam hakatud tähelepanu pöörama töö- ja eraelu tasakaalule.

Tööd tehakse üldiselt selleks, et katta soove ja vajadusi. Varasemalt töötati ühes töökohas terve elu. Tänapäeval on tavaline, et ametikohta või ettevõtet vahetatakse üsna sageli.

Soovitakse kogeda võimalikult palju, et omandada teadmisi ja oskuseid. Tööd ei võeta enam kui lihtsalt “üheksast viieni töö”, vaid tööl peab olema tähendus ja eesmärk.

Seejuures ei tohi unustada tasakaalu hoidmist töö- ja eraelu vahel. Töö- ja eraelu tasakaalu olulisus on iga inimese jaoks erinevalt mõistetav.

Miks on üldse töö- ja eraelu tasakaal oluline? Kuidas annab seda mõjutada ja mida teha, et saavutada tasakaal?

Selleks jagame 3 ideed, 2 tsitaati ja esitame 1 küsimuse…

3 Ideed

I. Vaimne ja füüsiline tervis.

Füüsiline ja vaimne tervis käivad käsikäes. Kõik on vast kuulnud väljendit Terves kehas terve vaim

Kuid pidev stress viib sageli läbipõlemiseni. Tasakaalus toitumine ja füüsiline aktiivsus on vajalikud, et terve olla. Õiged toitained virgutavad keha ja annavad jõudu füüsiliseks aktiivsuseks.

Füüsiline aktiivsus ei pea olema raske treening vaid võib olla ka jalutuskäik värskes õhus. Peale aktiivset tegevust on aju puhanud ja keha väsinud, mis omakorda aitavad kaasa ka paremale unele.

II. Produktiivsus.

Palju töötunde ei tähenda, et inimene on produktiivne. Paindlik tööpäev võib päeva teha mitu korda produktiivsemaks. Ka Gallupi uuringud näitavad, et need, kellel on töö- ja eraelu püsivalt tasakaalus, on palju produktiivsemad.

QLAs on meil professionaalsed nõustajad, kes jagavad hea meelega infot, kuidas tõsta produktiivsust ja ka kasvatada oma varasi.

III. Rahulolu eluga.

Sul on ainult üks elu. Aega tagasi keerata ei saa ning ilmselt ei soovi keegi vanaduses avastada, et elu on mööda läinud. Uuringud on näidanud, et surmatunnil kahetsetakse neid asju, mis on jäänud tegemata, mitte neid, mis tehtud said.

Tee siis seda, mis teeb õnnelikuks!

2 Tsitaati

I. “Elu on nagu jalgratas — selleks, et tasakaalu hoida, tuleb edasi liikuda.” — Albert Einstein

II. “Kiirusta aeglaselt.” — Gaius Octavius Thurinus

1 Küsimus

Kuidas leida tänapäeva kiires maailmas aega iseenda hellitamiseks?

Kas rahaline kindlus on Sinu jaoks oluline?

Kui sind huvitab kuidas seda saavutada, siis võta meiega ühendust 🦁

Leave a Reply